Příroda Divozápadu

Bezesporu nejzajímavější, nejbarevnější, nejdivočejší, nejopuštěnější, nejfotogeničtější (a další "nej" by mohla následovat) část Divozápadu leží na Coloradské náhorní plošině a nazývá se Four Corners (Čtyři rohy) - podle místa, kde se v jednom bodě protínají hranice států Utah, Colorado, New Mexico a Arizona, setkat se ale můžete i s označením Grand Circle (Velký kruh). V této lokalitě se nachází nejvíc pestrobarevných kaňonů, zkamenělých písečných dun, skalních labyrintů a věží, národních a státních parků, přírodních rezervací, monumentů a památek. Celá oblast je navíc protkána sítí vyhlídkových silnic, tzv. "Scenic Byways" (obdoba našich okresek, které jsou ale většinou v lepším stavu než naše dálnice D1) a nezpevněných polních cest (Scenic Backways). Na nich se za minimálního provozu a s pocitem naprosté svobody a volnosti můžete kochat krásami okolní přírody nebo si na jednom z mnoha odpočívadel či vyhlídek ugrilovat steak a dát si pivo bez papírového pytlíku, protože to tady nikdo neřeší. Pozor ale na nejvyšší povolenou rychlost, která se velmi často mění. Policie je nekompromisní, značek s aktuálním rychlostním limitem je ale naštěstí podél silnic pomalu víc než patníků.

Přírodu fotím pokud možnou "čistou", tedy bez lidí, na některých snímcích jsou ale záměrně coby měřítko zachyceny lidské postavy dokreslující skutečné rozměry přírodních výtvorů.

Fotografie z oblasti Four Corners i dalších míst Divozápadu a další související produkty si můžete zakoupit v sekci "Naše nabídka".