CESTOVÁNÍ

Na základě svých zkušeností z cest na Divozápad a díky osobním kontaktům v této oblasti Vám mohu nabídnout nejen vypracování detailního itineráře Vaší cesty (včetně map, plánků a dalších informačních materiálů), ale i komplexní zajištění celého zájezdu, a to jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny či náruživé fotografy. V případě zájmu není problém naplánovat a zorganizovat i monotematickou "expedici" např. po stopách dinosaurů nebo náropda Anasaziů. Při větším počtu účastníků nebo v případě těch, kteří si na samostatnou cestu netroufají, mohu též zájezd absolvovat s Vámi jako průvodce.

Cestování mě prostě baví a možná ještě víc mě baví jeho plánování a příprava. Každou výpravu připravuji minimálně půl roku předem a s maximální pečlivostí, za což může hlavně moje puntičkářská povaha, díky které mě spousta lidí nesnáší ☺. Kdyby mi bylo 20 a měl jsem spoustu volna, tak bych to asi neřešil, ale v mém věku vycházím z toho, že čas je drahý a zbývá nám ho málo, takže považuji za zbytečné marnit ho hledáním ubytování nebo zajímavých míst, když si to můžu naplánovat z domova. Můj přístup sice postrádá určitou volnost, na druhou stranu Vám ale mohu zaručit, že když máme být např. kvůli nejlepšímu světlu na focení ikonického pískovcového oblouku Delicate Arch na místě v 18,00 hod (viz (7) Scenic Byway 12  ), tak tam budeme minimálně 1/2 hodiny předem, abychom zabrali ta nejlepší místa.

Oproti zavedeným cestovním kancelářím, které kopírují jedna druhou a nabízejí s drobnými obměnami v podstatě pořád to samé, Vám při vší skromnosti a pokoře mohu za podstatně míň peněz garantovat mnohem víc zážitků a autentických prožitků. Namátkou např. návštěvu rodea, indiánského muzea nebo vesnické tancovačky, let balonem, jízdu motorovým člunem po jezeře Lake Powell, setkání s válečným veteránem v jeho soukromém leteckém muzeu nebo adrenalinovou cestu arizonskou pouští do naprosto výjimečné lokality White Pocket

Ceny výše uvedených služeb jsou individuální a závisejí zejména na počtu osob, délce zájezdu a rozsahu zajišťovaných služeb.